NOWO¦CI
Nissan
Mad Mobil
Nowy Nissan Qashqai

Nissan 7 marca w Genewie zaprezentował nowego crossovera Qashqai, w którym wprowadzono istotne udoskonalenia podkreślające luksusowy charakter pojazdu. Modyfikacje polegały między innymi na unowocześnieniu stylistyki nadwozia, podniesieniu jakości wykończenia wnętrza oraz wprowadzeniu rozwiązań poprawiających wrażenia z jazdy.

W ramach dążenia firmy do całkowitego wyeliminowania emisji zanieczyszczeń oraz wypadków śmiertelnych w modelu dodano także technologie inteligentnej jazdy Nissana. Nowy Qashqai będzie dostępny z systemem autonomicznej jazdy ProPILOT, który steruje układem kierowniczym, przyspieszeniem i hamulcami w czasie jazdy jednym pasem autostrady. Użytkownik takiego samochodu będzie mógł czuć się pewniej za kierownicą, mieć większą kontrolę nad pojazdem oraz – kiedy tylko zechce – cieszyć się większą swobodą w gęstym ruchu ulicznym lub w czasie jazdy po autostradzie.

Paul Willcox, prezes Nissan Europe, powiedział: „Wizję inteligentnej mobilności Nissana umieściliśmy w centrum naszej strategii produktowej, która określa założenia obowiązujące przy projektowaniu poszczególnych modeli. Nowy Nissan Qashqai jest przykładem takiego podejścia, a dzięki wprowadzonym modyfikacjom będzie on nadal wyznaczał standardy w segmencie crossoverów”.

Udoskonalenia we wnętrzu

Prestiż nowego Nissana Qashqai jest szczególnie widoczny w kabinie, gdzie unowocześniona aranżacja, wyższa jakość materiałów i zaawansowane technologie zapewniają każdemu z podróżujących wysoki komfort i funkcjonalność.

Absolutną nowością jest najwyższa wersja wyposażenia Tekna+ z nowymi fotelami pokrytymi tapicerką z wysokogatunkowej miękkiej skóry nappa, wykończonej luksusowym trójwymiarowym pikowaniem na środkowych panelach.

Nowa jest również spłaszczona w dolnej części wielofunkcyjna kierownica z eleganckimi chromowanymi detalami. Nowy, czterokierunkowy kontroler zestawu wskaźników jest bardziej intuicyjny i ogranicza konieczność odrywania wzroku od drogi.

System multimedialny NissanConnect z tunerem radia cyfrowego DAB i nawigacją satelitarną zyskał nowy inteligentny interfejs użytkownika.

Nową opcją dla fanów muzyki jest ekskluzywny siedmiogłośnikowy system audio marki BOSE. Klientom szczególnie ceniącym sobie wysoką jakość dźwięku umożliwia on spersonalizowanie wrażeń pod tym względem.

Udoskonalenia nadwozia

Uzupełnieniem modyfikacji wprowadzonych we wnętrzu jest odświeżenie stylistyki nadwozia modelu Qashqai — jego styl stał się bardziej wyrafinowany i dynamiczny. Gruntownie przeprojektowano między innymi przód samochodu, wprowadzając najnowszą wersję kraty wlotu powietrza z charakterystycznym motywem litery V.

Zmieniono oprawy reflektorów oraz wprowadzono nową wersję charakterystycznych świateł do jazdy dziennej z motywem bumerangu. Dzięki przeprojektowanym reflektorom nowy Qashqai prezentuje się bardziej prestiżowo, a adaptacyjny układ oświetlenia przedniego podnosi bezpieczeństwo jazdy nocą.

Z tyłu samochód jest natychmiast rozpoznawalny po motywie bumerangu rozciągniętym na cały klosz i podkreślonym nowoczesną trójwymiarową soczewką.

Paletę dostępnych lakierów rozszerzono o dwa nowe intensywne kolory harmonizujące z prestiżowym charakterem pojazdu. Są to żywy błękit, który można zobaczyć na egzemplarzu prezentowanym na konferencji prasowej Nissana w Genewie, oraz kasztanowy brąz.

Poczucie większej pewności za kierownicą

Qashqai zawsze słynął z pewności prowadzenia. Dzięki licznym udoskonaleniom ukrytym pod nadwoziem nowy model także może poszczycić się doskonałą charakterystyką pod tym względem. Modyfikacje zawieszenia, amortyzatorów i układu kierowniczego zaowocowały dalszą poprawą wrażeń z jazdy.

Racjonalizacja wykorzystania materiałów dźwiękochłonnych i zwiększona grubość tylnej szyby przyczyniły się do ograniczenia hałasu docierającego do kabiny z drogi i komory silnika oraz wywoływanego pędem powietrza. Samochód jest dostępny z nowymi 17-, 18- i 19‑calowymi felgami ze stopów metali lekkich o konstrukcji zoptymalizowanej pod kątem ograniczenia zużycia paliwa.

Mimo licznych modyfikacji Qashqai zachował znakomite parametry aerodynamiczne. Nadal charakteryzuje się on najniższym w swojej klasie współczynnikiem oporu aerodynamicznego wynoszącym 0,31 i pozostaje liderem segmentu pod względem emisji CO2, która w przypadku 110‑konnego diesla 1.5 dCi wynosi tylko 99 g/km. Innowacje te przyczyniają się do obniżenie kosztów eksploatacji tego modelu.

Nowe technologie inteligentnej mobilności Nissana

Od wprowadzenia na rynek w 2007 roku, Qashqai jest modelem, w którym Nissan szczególnie stara się upowszechniać technologie inteligentnej jazdy. Nowy Qashqai to kolejny etap realizacji tego zobowiązania podjętego wobec klientów.

Inteligentny system hamowania awaryjnego uzupełniono o funkcję rozpoznawania pieszych. Po raz pierwszy w modelu Qashqai dostępny będzie system wykrywania ruchu za pojazdem, który ogranicza ryzyko kolizji przy niskiej prędkości, na przykład w trakcie cofania na parkingu. W ofercie pozostają również następujące systemy: rozpoznawanie znaków drogowych, ostrzeżenie o zmęczeniu kierowcy, inteligentny asystent parkowania, inteligentny system kamer 360°, ostrzeżenie o pojeździe w martwym polu i ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu.

Atutem Nissana Qashqai od zawsze była jego niekwestionowana pozycja najlepszego kompaktowego crossovera. W modelu tym skutecznie połączono funkcjonalność i atrakcyjność SUV‑a z gabarytami, kosztami eksploatacji i dostępnością hatchbacka.

Liczne zmiany w Nissanie Qashqai wprowadzono z uwzględnieniem kompleksowej analizy oczekiwań klientów, a ich celem jest wzmocnienie pozycji modelu jako najlepiej sprzedającego się crossovera w Europie. Od premiery modelu Qashqai pierwszej generacji w 2007 roku sprzedano już około 2,3 miliona tych samochodów.

Kolejna modernizacja sprawia, że u progu drugiej dekady w roli lidera segmentu crossoverów Nissan Qashqai staje się jeszcze mocniejszym i atrakcyjniejszym partnerem kierowcy.

NEWS

Zmodernizowany Nissan Juke

Nissan w Genewie 7 marca 2018 r., zapowiedział szereg nowo¶ci i zmian stylistycznych w popularnym miejskim crossoverze Juke. Rozwi±zania uatrakcyjniaj±ce zarówno nadwozie, jak i wn ....

NEWS

Nowy Leaf popularny w Europie

W 2010 roku, gdy na drogach pojawiły się pierwsze egzemplarze modelu LEAF, ¶wiat motoryzacji wygl±dał zupełnie inaczej niż dzisiaj. Inni producenci pojazdów byli sceptycznie nastaw ....

NEWS

Nowy Nissan Leaf

JOKOHAMA (Japonia), 6 wrze¶nia 2017 r. — Nissan zaprezentował dzi¶ nowego Nissana LEAF — najnowocze¶niejszy na ¶wiecie samochód elektryczny przeznaczony dla masowego od ....

NEWS

Nowy Nissan Micra

Zaprezentowany na Salonie Samochodowym w Paryżu w 2016 roku zupełnie nowy, przełomowy Nissan Micra wyznacza nowe standardy w segmencie B dzięki odważnej stylistyce, nowoczesnemu wn ....POLECAMY:
MAD MOBIL RYBNIK

44-270 RYBNIK
ul. WODZISŁAWSKA 243
tel: (32) 42 12 525

GODZINY OTWARCIA
salon:
Pn-Pt: 9.00 - 18.00
So: 9.00 - 15.00
serwis:
Pn-Pt: 7.00 - 20.00
So: 6.00 - 14.00

MAD MOBIL GLIWICE

44-151 GLIWICE
ul. DASZYŃSKIEGO 277
tel: (32) 33 69 000

GODZINY OTWARCIA
salon:
Pn-Pt: 9.00 - 18.00
So: 9.00 - 15.00
serwis:
Pn-Pt: 7.00 - 19.00
So: 7.00 - 15.00